22/11/2018 |  08:21 ⇒ 11:53 | Autor: RTS

Lebronov povratak u Klivlend, Bjelica i Bogdanović po 18 poena (VIDEO)

Lebron DŽejms odigrao je prvi meč kao član Lejkersa u "svom" Klivlendu i slavio pobjedu od 109:105, uz 32 ubačena poena. Sakramento predvođen Bjelicom i Bogdanovićem slavio je u Јuti. Dabl-dabl Јokića u trijumfu Denvera nad Mineosotom.

Kada se kao član Majamija prvi put pojavio u Klivlendu, DŽejms je dobio zvižduke i uvrede. Ovaj put u dresu Lejkersa dočekale su ga ovacije i aplauzi. Razlika? Osvojena titula 2016. godine, kojom je ispunio obećanje i skinuo prokletstvo tog izuzetno sportskog grada.

”Kralj” je u sinoćnjoj utakmici ponovo bio najbolji u svom timu - ubacio je 32 poena, uhvatio 14 lopti i podijelio sedam uspješnih dodavanja, za desetu pobjedu ”jezeraša” u sezoni. Pratili su ga Bol sa 15 i Ingram sa 14 poena.

U redovima domaćina Osman je bio najefikasniji sa 21 poenom, dok je Klarkson dao poen manje.

Sakramento Kingsi zabeležili su važan trijumf na gostovanju u Јuti od 119:110, uz odlične partije srpskih igrača.

I Bogdanović i Bjelica ubacili su po 18 poena. Bjelica je na to dodao i sedam skokova, dvije asistencije i blokadu za 24 minuta, dok je Bogdan košgeterski učinak obogatio sa pet skokova i četiri asistencije za pola sata na parketu.

Dobar je bio i Nikola Јokić, koji je u tjesnom slavlju Denvera nad Minesotom od 103:101 imao dabl-dabl učinak: 12 skokova, deset  asistencija i sedam poena za 36 minuta.