19/12/2018 |  19:38 ⇒ 19:59 | Autor: RTRS

Real drugi finalista Svjetskog klupskog prvenstva

Real Madrid se pobjedom protiv japanske Kašime rezultatom 3:1 plasirao u finale Svjetskog klupskog prvenstva, a ključni igrač polufinala bio je Geret Bejl koji je postigao het-trik.
Marselo i Bejl - Foto: Getty Images
Marselo i BejlFoto: Getty Images

Prvu priliku na meču imali su igrači Kašime kada je Serhinjo u drugom minutu šutirao, ali Kurtoa je odbranio.

Uslijedio je nešto mirniji period utakmice, a pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 44. minutu, Real dolazi u vođstvo.

Marselo je dodao loptu do Bejla koji bježi igračima Kašime i mirno šalje loptu u njihovu mrežu za 1:0.

U osmom minutu drugog poluvremena, Real postiže drugi pogodak. Veliku grešku defanzivaca Kašime koristi Bejl koji krade loptu, prolazi golmana i lagano pogađa za 2:0.

Akteri kod prvog pogotka, Marselo i Bejl, učestvovali su i u trećem golu Kraljevskog kluba, a kao i kod prvog, Brazilac je opet dodao do Velšanina koji loptu šalje u mrežu Kašime za nedostižnih 3:0.

Јedino što su nominalni domaćini u ovom meču uspjeli bio je utješni pogodak Šome Doija u 78. minutu.

Kašima će 22. decembra od 17.30 časova igrati za treće mjesto protiv River Plejta, a Real će se od 20.30 sastati s Al Ainom.