19/12/2018 |  20:05 | Autor: RTS

EK: Košarkaši Zvezde deklasirali Galatasaraj

Galatasaraj – Crvena zvezda 83:100 (42:49). Košarkaši Zvezde osvojili su treće mjesto u Grupi A Evrokupa, pošto su u utakmici desetog kola kao gosti savladali ekipu Galatasaraja. Zvezda će u top 16 fazi takmičenja igrati u grupi sa Valensijom, Unikahom i najvjerovatnije Limožom.

Zvezda je uspješno završila prvu fazu Evrokupa, pošto je u posljednjem meču Grupe A u Istanbulu savladala ekipu Galatasaraja 100:83.

Poslije izjednačene prve četvrtine, Zvezda je stigla do prednosti, koju je do kraja meča uvećavala do maksimalnih plus 18, dva minuta prije kraja susreta.

Iako meč nije imao rezultatski značaj za dvije ekipe, crveno-bijeli su odigrali izuzetno u napadu, uz odlične procente šuta, dok su za tri poena šutirali 50 odsto (14/28).

Po pet trojki za Zvezdu pogodili su Boriša Simanić i Bili Beron, dok je na drugoj strani izuzetno raspoložen za igru bio Najdžel Hejs, koji je meč završio sa 30 postignutih poena.

Beron je utakmicu završio sa 20, Simanić sa 17, dok je DŽo Regland na kraju stigao do 18 poena.

Zvezda će u top 16 fazi takmičenja igrati u Grupi G, zajedno sa ekipama Valensije, Unikahe i najvjerovatnije Limoža.