16/01/2019 |  08:29 ⇒ 08:38 | Autor: RTS

Cicipas bolji od Troickog

Srpski teniser Viktor Troicki poražen je u drugom kolu Australijan opena od Stefanosa Cicipasa sa 3:1 u setovima (6:3, 2:6, 6:2, 7:5).

Grčki teniser, koji se nalazi na 15. poziciji na ATP listi slavio je nad Troickim nakon dva sata i 42 minuta igre.

Cicipas je u prvom setu došao do ranog brejka prednosti, koji je održavao do kraja seta koji je osvojio rezultatom 6:3.

Srpski teniser je u drugom setu zaigrao znatno bolje, dva puta došao do brejka, nekoliko puta odbranio brejk lopte i set osvojio sa 6:2.

Ipak Cicipas je uzvratio istom mjerom u trećem setu koji je osvojio takođe sa 6:2.

U četvrtom, posljednjem setu na meču viđena je velika borba i neizvjesnost, u kojoj se bolje snašao Grk, kome je set pripao rezultatom 7:5.

U narednom kolu Cicipas će igrati protiv Basilašvilija iz Gruzije.