08/02/2019 |  13:07 ⇒ 14:40 | Autor: RTRS

Fudbaleri Borca savladali Arsenal iz Kijeva

U posljednjoj pripremnoj utakmici u Antaliji, fudbaleri banjalučkog Borca savladali su Arsenal iz Kijeva (1:0).
FK Borac (Foto:fkborac.net) -
FK Borac (Foto:fkborac.net)

Strijelac jedinog pogotka na meču bio je zimsko pojačanje Stojan Vranješ u 42. minutu iz slobodnog udarca.

Fudbaleri Borca u Antaliji se nalaze već 11 dana, a do sada su odigrali četiri kontrolne utakmice i zabilježili tri pobjede i jedan remi.

"Crveno-plavi" su trijumfovali u mečevima sa rumunskim trećeligašem Ćikzerdu (2:0), ruskim prvoligašem Ahmatom (2:1), te odigrali neriješeno sa bugarskim prvoligašem Vitošem (2:2).

Istina, ima i jedno poluvrijeme s ubjedljivim porazom od slovenačkog Maribora (0:4), jer je trener Borca Darko Vojvodić povukao ekipu na pauzi, a kao razlog je navedeno da "ljubičasti" nisu ispoštovali dogovor da se utakmica igra u kombinovanim sastavima.

Borac je lider šampionata Prve lige Republike Srpske i najozbiljniji je kandidat za povratak u Premijer ligu BiH.