09/02/2019 |  08:45 ⇒ 08:56 | Autor: RTS

Denver nastavio seriju poraza, Јokić odličan (VIDEO)

Denver je na gostovanju Filadelfiji pretrpio i treći uzastopni poraz sa 117:110, a nije im pomogla ni odlična igra Nikole Јokića koji je ostvario novi trostruki dvocifren učinak. Boban Marjanović na prvoj utakmici u novom klubu bio u igri 14 minuta uz solidan učinak.
Nikola Јokić - Foto: Getty Images
Nikola ЈokićFoto: Getty Images

Nikola Јokić je nastavio da bilježi trostruke dvocifrene učinke uprkos porazima svog tima.

Ovoga puta bio je najefikasniji u svom timu postigavši 11. tripl dabl u sezoni sa 27 poena i po 10 skokova i asistencija uz još tri ukradene lopte.

Na drugoj strani Boban Marjanović, kome je ovo bila prva utakmica za novi klub, za 14 minuta postigao je četiri poena uz dva skoka i blokadu.

Kod pobednika DŽej DŽej Redik bio je najefikasniji sa 34 poena, Batler je postigao 22, a DŽoel Embid je imao dabl dabl učinak od 15 poena i 12 skokova.

Filadelfija je ostala peta na Istoku sa 35 pobjeda i 20 poraza, dok je Denver drugi na Zapadu sa skorom 37-18.

U duelu Dalasa i Milvokija domaćini su uspeli da pruže ravnopravan otpor vodećoj ekipi na listi konferencije samo u prvoj četvrtini.

Predvođeni za igru izuzetno raspoloženim Јanisom Adetokumbom košarkaši Milvokija su potom samo uvećavali prednost do konačne pobjede.

Najefikasniji u timu pobjednika bio je Јanis Adetokumpo sa 29 poena, 17 skokova i pet asistencija, a sjajnu podršku imao je u Bruku Lopezu sa 20 poena i šest skokova, kao i u Eriku Bledsou i Malkolmu Brogdonu, koji su postigli po 18 poena.

U timu Dalasa najefikasniji je bio Luka Dončić sa 20 poena, tri skoka i dve asistencije. Pratili su ga Trej Burk sa 18 poena, Dvajt Pauel sa 12 i Maksi Kleber 11 poena.

Milvoki je prvi na Istoku sa skorom 41-13, dok je Dalas 11. na Zapadu sa 25-29.

I ekipa Čikaga je na gostovanju ubjedljivo slavila pobjedu nad Bruklinom sa čak 126:106, Vašington je na domaćem terenu savladao Klivlend sa 119:106, a Detroit takođe kod kuće bio bolji od Njujorka sa 120:103.

I Sakramento je na domaćem terenu savladao Majamija sa 102:96, ali poslije velikog preokreta, a Bogdan Bogdanović je pružio jednu boljih partija.

Gostujući tim Majamija je vodio tokom cijelog prvog poluvremena sa dvocifrenom razlikom, a domaćini su tek u drugom uspeli da anuliraju tu prednost i načine preokret na samo minut i po prije kraja.

U tome je značajnu ulogu imao i Bogdan Bogdanović, koji je meč završio sa 16 poena, pet skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

U timu pobjednika najefikasniji je bio Badi Hild sa 23 poena, a imao je i sedam skokova. Nemanja Bjelica je za 11 minuta postigao četiri poena, tri skoka i asistenciju. A u timu Majamija DŽoš Ričardson je ubacio 21 poen.

Sakramento je deveti na Zapadu sa skorom 29-26, pobjedom manje ali i utakmicom manje od Klipersa. Majami je osmi na Istoku sa 25-28.

Stanje na tabeli:

Istočna konferencija: Milvoki 41-13, Toronto 40-16, Indijana 36-19, Boston 35-20, Filadelfija 35-20, Bruklin 29-28, Šarlot 26-28 , Majami 25-28, Detroit 25-29, Vašington 23-32, Orlando 23-32, Atlanta 18-36, Čikago 13-42, Klivlend 11-44, Njujork 10-44.

Zapadna konferencija: Golden stejt 39-15, Denver 37-18, Oklahoma 35-19, Portland 33-21, Hjuston 32-22, Јuta 31-24, San Antonio 32-25, Klipers 30-26, Sakramento 29-26, Lejkers 28-27, Dalas 25-29, Minesota 25-30, Nju Orlens 25-31, Memfis 22-34, Finiks 11-46.