12/02/2019 |  23:22 | Autor: RTRS

PSŽ trijumfovao na "Old Trafordu", Roma bolja od Porta

Fudbaleri PSŽ slavili su kao gosti u Mančesteru savladavši junajted (0:2) u prvoj utakmici 1/16 finala Lige šampiona. U drugom meču Roma je bila bolja od Porta (2:1).
Mančester Јunajted-PSŽ - Foto: Getty Images
Mančester Јunajted-PSŽFoto: Getty Images

Šampion Francuske do trijumfa je stigao u nastavku utakmice, a za svece iz Pariza pogodili su Kimpembe u 53. minutu, a konačan rezultat postavio je Mbape osam minutan kasnije. Loše veče crvenih đavola upotpunio je crveni karton Pogbe u 89. minutu,c pa su šanse tima sa "Old Traforda" da se vrati u život za prolaz dalje veoma male.

U drugom meču večerašnjeg termina Roma je ostvarilam kakvu takvu prednost u odnosu na predstavnika Portugalioje (2:1). Sve se dogodilo između 70. i 80. minuta kada su pala sva tri pogotka. Za "vučicu" je pogodio Zaniolo u 70. i 76, a oba puta asistirao je BiH reprezentativac Edin DŽeko. Nadu Portu vratio je Adrian u 79. minutu.