19/02/2019 |  18:27 ⇒ 18:28 | Autor: RTS

"Delfini" ubjedljivi protiv Rumunije u Subotici

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je u Subotici selekciju Rumunije sa 13:6, u trećoj utakmici Grupe D Evropa kupa. Naredni meč "delfini" igraju 12. marta u Hrvatskoj.
Vaterpolo (ž) reprezentacija Srbije (foto: twitter.com/waterpoloserbia) -
Vaterpolo (ž) reprezentacija Srbije (foto: twitter.com/waterpoloserbia)

Srbija je i ovaj meč igrala u kombinovanom sastavu, pa je selektor Dejan Savić imao priku da isproba neke mlade igrače, koji su budućnost srpskog vaterpola.

"Delfini" su prvu četvrtinu dobili rezultatom 3:1 i nagovijestili da će lako izaći na kraj sa selekcijom Rumunije.

Do poluvremena, prednost Srbije iznosila je 7:2, da bi u drugom poluvremenu izabranici Dejana Savića, najprije zahvaljujući odličnoj odbrani, stigli do ubjedljivog trijumfa.

Srbija je sada prva u grupi sa osam osvojenih bodova, Hrvatska je druga sa sedam, dok je Rumunija bez bodova.

Srbija i Hrvatska su obezbijedile plasman na Završni turnir Evropa kupa, koji je i kvalifikacioni za Svjetsku ligu, čiji će se Završni turnir odigrati u Beogradu.

Posljednji meč u Grupi D Srbija igra protiv selekcije Hrvatske u Sisku 12. marta.