13/03/2019 |  18:10 | Autor: B92

Partizan preko Kruševca do polufinala Kupa Srbije

Fudbaleri Partizana savladali su u Kruševcu ekipu Napretka (4:0) i plasirali se u polufinale Kupa Srbije. "Crno-bijele" sa klupe predvodio je Žarko Lazetić, a strijelci su bili Zakarić, Pantić, Valijente i Gomeš.
Napredak - Partizan (foto: partizan.rs) - Foto: RTRS
Napredak - Partizan (foto: partizan.rs)Foto: RTRS

Partizan je ubjedljivom igrom u Kruševcu savladao ekipu Napretka i plasirao se u polufinale Kupa Srbije.

"Crno-bijele" je, poslije ostavke Zorana Mirkovića, sa klupe predvodio Žarko Lazetić i imao uspješan debi na izuzetno lošem terenu u Kruševcu.

Ipak, c"rno-bijeli" su do pobjede stigli prilično ubjedljivo, a po dva gola postigli su u prvom i drugom poluvremenu.

Poslije pola sata igre, Goran Zakarić se dobro snašao poslije odlične asistencije Nikolića i rutinski savladao golmana Nikolića.

Na 2:0 povisio je Danilo Pantić fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca u posljednjim trenucima prvog dijela.

Napredak je uspio da postigne pogodak, koji je sudija Široki poništio zbog ofsajda, a samo minuta kasnije na drugoj strani Mark Valijente postigao je prvi pogodak u dresu Partizana.

Konačan rezultat postavio je Rikardo Gomeš u 72. minutu, poslije odlične asistencije Pantića.

Meč su obilježili i verbalni sukob privremenog trenera Žarka Lazetića i Nemanje Nikolića, poslije kojeg je asistent kod prvog gola zamjenjen već u 32. minutu, kao i poruka navijača da nije trebalo da ode trener Zoran Mirković, nego Uprava, uz skandiranje posle svakog gola: "Uprava napolje".