17/03/2019 |  19:13 ⇒ 19:27 | Autor: RTRS

ABA liga: Igokea "stotkom" do opstanka

Košarkaši Igokee savladali su u Laktašima sastav Zadra (100:82) u posljednjem 22. kolu ABA lige, i na taj način izborili nastup u regionalnom takmičenju i naredne sezone.
Aba liga: Igokea - Zadar (Foto: Igokea/Nenad Vuruna) -
Aba liga: Igokea - Zadar (Foto: Igokea/Nenad Vuruna)

Po četvrtinama je bilo 26:14, 35:25, 18:23, 21:20.

Ovo je bio osmi trijumf tima iz Republike Srpske, koji je odlično odigrao cijeli tok meča, a pogotovo prve dvije četvrtine, kada je imao i maksimalnih +22.

Zadrani su zaprijetili u nastavku, u 36. minutu spustili su prednost domaćina na +7 (82:75), ali više od toga nisu mogli. Igokea je ponovo ubacila u brzinu više i na kraju ostvarila ubjedljiv toliko željen trijumf, koji ime je obezbjedio opstanak.

Najefikasniji u redovima Igokee je bio Anđušić sa 29 poena uz  šut iz igre 7/8 za dva, 4/5 za tri, 3/4 sa linije za slobodna bacanja. Vilijams je meč okončao sa 16 poena, a Lešić i Luković sa po 14., dok je Musić dodao 11.

Kod gostiju se istakao Luka Žorić sa 23 poena, dok se Luka Božić zaustavio na 15.