20/03/2019 |  08:50 | Autor: RTS

Hornetsi zatvorili Marjanovića, košmarna noć za Bogdanovića i Bjelicu (VIDEO)

U noći između utorka i srijede odigrano je šest utakmica u NBA ligi, a srpski košarkaši svoje mečeve neće pamtiti po dobrom. Sakramento Kingsi Bogdana Bogdanovića i Nemanje Bjelice prosuli su ogromnu prednost protiv Bruklina, dok je Boban Marjanović ostao bez poena.
NBA - Foto: ilustracija
NBAFoto: ilustracija

Kingsi su se pozdravili sa plej-ofom, ali je su svom terenu imali pobjedu u rukama protiv "mrežica", da bi na kraju doživjeli poraz rezultatom 123:121. Sakramento je 13 minuta prije kraja, tačnije u finišu treće četvrtine, imao prednost od čak 28 poena (102:74), ali je odigrao katastrofalnu posljednju dionicu i doživio težak udarac.

Bruklin je dominirao u posljednjih 12 minuta, posebno Dianđelo Rasel koji je u tom dijelu ubacio 27 poena, prije nego što je Rondi Holis-DŽeferson na 0,8 sekundi prije kraja postigao pobjedonosni koš.

Rasel je odigrao utakmicu karijere i na kraju je završio sa 44 poena (17-33 iz igre, 6-15 za tri), a imao je i 12 asistencija i 4 ukradene lopte. Posebno motivisan bio je u finišu jer je na manje od pet minuta do kraja imao seriju od 16 vezanih poena.

U redovima domaćina srpski košarkaši odigrali su solidne partije - Nemanja Bjelica je kao starter zabilježio 14 poena (6-11 iz igre, 1-2 za tri, 1-2 slobodna bacanja), a Bogdan Bogdanović četiri poena manje (4-11 iz igre, 1-2 za tri, 1-1 penali). Najefikasniji je bio Marvin Begli sa 28 poena, jednim više od Dearona Foksa.

Bruklin je sedmi na Istoku sa učinkom 37-36, a Kingsi deveti na Zapadu sa skorom 34-36 i minimalnim šansama da se domognu mjesta u doigravanju.

Boban Marjanović nije uspio da se upiše u strijelce u pobjedi svoje Filadelfije nad Šarlotom - 118:114.

Marjanović je na parketu proveo nešto manje od 11 minuta, ali zbog dobre odbrane Hornetsa nije niti jednom uputio loptu ka košu. Za to vrijeme u igri upisao je po dva skoka i asistencije.

U rezultatski neizvjesnoj utakmici 76ersi su bili bolji u završnici, a najviše im je pomogao Ben Simons koji je duel završio sa 28 poena i osam skokova, kao i DŽej-DŽej Redik sa 27 poena (7-14 za tri), uz 10 uhvaćenih lopti i osam uspješnih dodavanja.

Najbolji kod "stršljenova" bio je DŽeremi Lemb sa dabl-dabl učinkom (26 poena i 11 skokova).

Fila je u odličnoj seriji i zauzima treću poziciju Istočne konferencije sa 46 pobjeda i 25 poraza, dok je Šarlod deseti sa skorom 31-39.

Novi poraz bez Lebrona DŽejmsa doživjeli su Los Anđeles Lejkersi, a sada su bolji od njih bili Milvoki Baksi rezultatom 115:101. Za lidera Istočne konferencije nije nastupio Јanis Adetokumbo, ali su ga saigrači lijepo odmjenili.

Kris Midlton je bio najefikasniji sa 30 poena, uz 10 skokova i 5 asistencija, Bruk Lopez je upisao 28 (5-11 za tri), a Nikola Mirotić 23 (8-14 iz igre, 3-7 za tri), uz 6 skokova za 24 minuza. Kod Lejkersa rezervista Kentavijus Koldvel Poup je postigao 35 poena (8-14 za tri).

"Јezeraši" su u debelom minusu na tabeli Zapada (31-40), dok Baksi dominiraju na Istoku sa 53 trijumfa i 18 poraza.

Pobjedu su ostvarili i Golden Stejt Voriorsi na krilima Stefena Karija, pala je Minesota sa 117:107, a plejmejker šampiona duel završio sa 36 poena.

DŽejms Harden je u 12. pobjedi u posljednjih 13 utakmica zabilježio 31 poen (8-18 iz igre, 4-11 za tri), uz 8 skokova i 10 asistencija, Klint Kapela ga je pratio sa 26, a Kris Pol je imao 13 poena i 11 asistencija.