26/03/2019 |  22:48 ⇒ 22:51 | Autor: RTRS

Bod za BiH protiv Grčke

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je u Zenici protiv Grčke, rezultatom 2:2, u drugom kolu grupe Ј kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

BiH je od početka dominirala i na poluvrijeme otišla sa 2:0, ali su se Grci "probudili" i u 64. minuti postigli prvi, a u 85. i drugi gol.

Prvi gol za BiH postigao je Edin Višić u 10. minuti, a drugi Miralem Pjanić pet minuta kasnije.

Najbolji igrač Grčke Kostas Fortunis smanjio je na 1:2.Minut kasnije Pjanić je zaradio crveni karton na sredini terena, pa je BiH ostala sa igračem manje. Grčka je nakon toga krenula u napad i u 85. minuti Kolovos je pogodio za 2:2.

U drugom susretu grupe, Italija je porazila Lihtenštajn rezultatom 6:0.

Italija vodi na tabeli sa šest bodova, dok su reprezentacije BiH i Grčke osvojili po četiri boda.

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo biće nastavljene u junu.