10/04/2019 |  20:10 | Autor: RTRS

Poraz Sloge na "Koševu" za oproštaj od Kupa BiH

Fudbaleri Sloge iz Gornjeg Crnjelova poraženi su i u revanš meču polufinala Kupa BiH od Sarajeva (0:5), koje će u finalu sastati se sa Širokim Brijegom.
Kup BiH (Foto: atvbl.com) -
Kup BiH (Foto: atvbl.com)

Poslije 1:4 u prvom meču bilo je teško očekivati da će prvoligaš Srpske iz Gornjeg Crnjelova uspjeti nadoknaditi prednost na "Koševu". Lider Premijer lige BiH lako je izašao na kraj sa Slogom. Gosti su mogli prvi do pogotka u 33. minutu, ali kazneni udarac koji je izveo Matović odbranio je golman "bordo" tima Vladan Kovačević. Pet minut akasnije pogodio je Šofranac, a u nastavku meča još dva puta pogodio je Dupovac, te po jednom Šišić i Kapić.

U drugom polufinalu Široki Brijeg je savladao TOŠK i u gosstima (0:1), pa je poslije 2:0 u prvom meču na "Pecari" izborio novo finale Kupa BiH.

Finalne utakmice između Sarajeva i Širokog Brijega na programu su 8. i 15. maja.