12/04/2019 |  20:16 ⇒ 21:36 | Autor: RTRS

Zvezda ubjedljiva do prednosti u finalnoj seriji (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Budućnost u prvom meču finala ABA Lige rezultatom (91:72). Drugi meč biće odigran za dva dana, ponovo u Beogradu.
Crvena Zvezda-Budućnost Voli (Foto:A Dimitrijevic/RAS Srbija) -
Crvena Zvezda-Budućnost Voli (Foto:A Dimitrijevic/RAS Srbija)

Različita dva poluvremena, ali na kraju ipak, i više nego zaslužen, trijumf Crvene zvezde u prepunoj dvorani "Aleksandar Nikolić".

Po četvrtinama je bilo 18:20, 27:22, 20:10, 26:20.

Prvi period igre protekao je u dominaciji gostiju, koji su bili u konstantnoj prednosti, ali na prvi mini odmor odlaze sa samo +2 (18:20). U istom ritmu gosti iz Podgorice nastavili su i drugu četvrtinu, poslije 16 minuta igre bilo je +6 za podgoričane (35:29), ali Zvezda ipak pravi preokret u finišu i na pauzu odlazi u plusu. Bilo je 45:42.

Treća četvrtina kreće uruganski za "crveno-bijele", koji iz minuta u minut povećavaju prednost, do +13, poslije 30 minuta igre (65:52). Prelomna je bila serija 11:0 koju je košem zatvorio Bili Beron. Јoš lepršavije Zvezda je izgledala u posljednjem periodu igre, kada je bilo jasno da pobjeda ne može izmaći, ruka se opustila, i viđeno je nekoliko spektakularnih poteza, za na kraju i više nego ubjedljiv trijumf (91:72).

Amerikanac Beron bio je prvo ime susreta sa 19 poena, Dobrić je dodao 12, a dobar je bio i Cirbes sa 9 poena i 6 skokova, kao i Čović sa 8 poena i 6 asistencija. Kod Budućnosti Kol 18 poena, ostali daleko ispod svog nivoa.

Drugi meč finalne serije igra se u nedjelju, takođe u dvorani "Aleksandar Nikolić", potom slijedi prelazak u Podgoricu, treći, te ako bude bilo potrebe i četvrti duel, igraju se u "Morači", a potencijalni peti susret ponovo se vraća u Beograd. Pobjednik ABA lige izboriće nastup u Evroligi.