14/04/2019 |  22:16 | Autor: RTRS

Poraz Srbije u Zadru

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je u Zadru od selekcije Hrvatske (27:23) u meču 4. kola kvalifikacija za odlazak na Evropski šampionat.
Zadar: Hrvatska  - Srbija (Foto: Mondo/Stefan Stojanović) -
Zadar: Hrvatska - Srbija (Foto: Mondo/Stefan Stojanović)

U meču četvrtog kola Grupe 2 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, reprezentacija Srbije večeras je poražena u Zadru od domaće selekcije Hrvatske rezultatom 27:23.

Bez Vujića i Radivojevića, koji nisu ni doputovali u Hrvatsku, selekcija Nenada Peruničića je dala sve od sebe da ostavi što bolji utisak protiv favorizovanog rivala, ali su Hrvati ipak pokazali da su bolji tim u ovom trenutku.

Ključnu prednost domaći tim je stekao tokom prvog poluvremena, koje je Hrvartska dobila sa 17:11, u nastavku su "orlovi" pružili snažniji otpor, prilazili u par navrata na četiri gola zaostatka, ali više od toga reprezentacija Srbije večeras nije mogla.

Hrvatska se ovom pobjedom plasirala na Evropsko prvenstvo, dok Srbiji ostaje da dobije preostale dve utakmice protiv Švajcarske i Belgije, uz nadu da će i Hrvati savladati Švajcarce.