16/04/2019 |  08:19 ⇒ 09:01 | Autor: Agencije

Hokejaši Srbije poslije drame do plasmana u Prvu svjetsku diviziju!

Hokejaši Srbije osvojili su Svjetsko prvenstvo Druge divizije A Grupe u Beogradu, pošto su u posljednjem kolu poslije penala savladali Španiju sa 3:2 (2:2 u regularnom dijelu). Tim trijumfom obezbijeđen je plasman u grupu B Prve divizije, što je izjednačavanje najboljeg rezultata u istoriji srpskog hokeja.
Plasirali se u viši rang: Hokejaši Srbije - Foto: RTS
Plasirali se u viši rang: Hokejaši SrbijeFoto: RTS

Velika drama u ledenoj dvorani Pionir posljednjeg dana prvenstva. Hrvati su uspjeli da nadigraju Australiju sa 2:1 i za plasman u viši rang nadali su se kiksu Srbije.

On se umalo i dogodio.

Naime, tek 28 sekundi prije kraja meča hokejaši Srbije, predvođeni najboljim igračem prvenstva Mirkom Đumićem, uspjeli su da dođu do izjednačenja od 2:2, a onda su imali više koncentracije i sreće i boljim izvođenjem kaznenih udaraca došli do istorijske pobjede od 3:2 i plasmana u viši rang takmičenja.

To je ekvivalent rezultatu od prije deset godina, kada je srpski državni tim takođe igrao u B grupi Prve divizije, ali se u njoj nije dugo zadržao.

Na kraju, Srbija i Hrvatska su prvenstvo završile sa po 11 bodova, ali su "orlovi" osvojili prvo, a Hrvatska drugo mjesto zbog pobjede u međusobnom duelu na startu šampionata.

Australija je završila kao treća sa 10 bodova, a Španija na četvrtoj poziciji sa osam.

U meču za opstanak u ovom rangu takmičenja Kina je svladala Belgiju sa 4:0 i tako završila na petoj poziciji s tri boda, dok će Belgija kao posljednja sa dva boda u B Grupu divizije 2.

U višem rangu srpske hokejaše očekuju dueli sa timovima Ukrajine, Јapana, Holandije, Rumunije, Poljske i Estonije.