17/04/2019 |  21:42 | Autor: B92

Kup Srbije: Partizan na krilima Gomeša do pobjede nad Radničkim!

Fudbaleri Partizana pobijedili su Radnički iz Niša sa 1:0, u prvom meču polufinala Kupa Srbije.

Izabranici Sava Miloševića slavili su pogotkom Rikard Gomeša, koji je mrežu Nišlija zatresao u 29. minutu.

Crno-bijeli uspjeli su da obezbijede prednost pred revanš utakmicu, koja je na programu 15. maja na "Čairu".

Obje ekipe otvorile su utakmicu prilično oprezno, a igralo se uglavnom na polovini Radničkog, koji je čekao kontranapade.

Prvu priliku crno-bijeli imali su u petom minutu, kada je Miletić šutirao glavom, a Ristić dobrom odbranom spriječio Partizan da dođe do prednosti.

Sve do 29. minuta nismo gledali pretjerano zanimljiv fudbal. Ekipa trenera Miloševića imala je inicijativu, koju je uspjela da materijalizuje sredinom poluvremena.

Pantić je poslao dobru loptu u kazneni prostor, Crnomarković loše je reagovao, lopta je došla do Gomeša, kojem nije bilo teško da savlada Ristića.

Tokom drugog perioda igre nijednom se nije dovodilo pitanje pobjednika. Crno-bijeli kontrolisali su ritam meča,

Radnički nije stvarao mnogo šansi i poraz je bio neminovan.

Partizan je imao nekoliko polušansi u nastavku i iz njih nisu uspjeli da savladaju Ristića. Na kraju Partizan zasluženo dolazi do pobjede i prednosti pred revanš utakmicu u Nišu.

Do kraja poluvremena nije bilo prilika i Partizan je na petnaestominutnu pauzu otišao sa golom prednosti (1:0).

Tokom drugog perioda igre nijednom se nije dovodilo pitanje pobjednika. Crno-bijeli kontrolisali su ritam meča, Radnički nije stvarao mnogo šansi i poraz je bio neminovan.

Partizan je imao nekoliko polušansi u nastavku i iz njih nisu uspjeli da savladaju Ristića.

Na kraju Partizan zasluženo dolazi do pobjede i prednosti pred revanš utakmicu u Nišu.