latinica  ћирилица
19/04/2019 |  14:07 | Autor: SRNA

Višković- Stevanović: Biciklistička trka povezuje Srpsku i Srbiju

Premijer Republike Srpske Radovan Višković izjavio je danas da Međunarodna biciklistička trka "Beograd-Banjaluka" predstavlja značajno povezivanje Republike Srpske i Srbije.

Višković je u Zvorniku, gdje je dočekao i ispratio učesnike 13. Međunarodne biciklističke trke, rekao novinarima da će Vlada Srpske nastaviti da podržava ovu manifestaciju.

- Ova međunarodna trka je predstavlja povezivanje dva naroda i dobar događaj na obje strane rijeke Drine - dodao je Višković.

Gradonačelnik Zvornika Zoran Stevanović rekao je da je Zvornik danas pokazao da je grad sporta i da je ovo prilika da se za njega čuje izvan granica ovog regiona.

- Podržali smo ovu manifestaciju i činićemo to i ubuduće. Ovo je samo jedan u nizu događaj gdje pokazujemo da želimo biti dio jedne šire regije, nego što je Birač - dodao je Stevanović.

Učesnici 13. Međunarodne biciklističke trke "Beograd-Banjaluka" prošli su juče kroz Zvornik u 14.15 časova, prema Vlasenici, a danas se vraćaju kroz Zvornik na putu prema Banjaluci.

Biciklistička trka "Beograd-Banjaluka", čiji su pokrovitelji predsjednica Republike Srpske Željka Cvijanović i premijer Višković, održava se od 18. do 21. aprila uz učešće 176 biciklista iz 30 zemalja.

Start ove trke bio je juče u 10.00 časova u beogradskoj opštini Obrenovac.

Zbog ove trke na snazi je danas sukcesivno obustavljanje saobraćaja na dionicama magistralnog puta M-19 Vlasenica-Milići-Zvornik-Kozluk-Pilica u periodu od 11.30 do 15.00 časova.