09/05/2019 |  15:38 ⇒ 15:40 | Autor: RTRS

Madrid: Đoković preskočio Šardija, na redu Čilić (VIDEO)

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale master turnira u Madridu, pošto je u meču trećeg kola savladao Francuza Žeremija Šardija u dva seta.

Po setovima je bilo 6:1, 7:6 (), a meč je trajao jedan čas i 27 minuta.

Prvi set Novak je odradio maestralno, sa dva brejka Francuzu nije dao nikavu šansu, a prava borba viđena je u drugom setu. Šardi je došao do daha, pa je Đoković kod vodstva rivala od 5:4 čak spašavao i set loptu, ali je uspio0 da dođe do tajbrejka i onda rutinski meč privede kraju.

Srpski teniser je tako nastavio impresivni niz protiv Šardija, ostvarivši 13. pobjedu iz isto toliko mečeva.

U borbi za polufinale Đoković će se sastati sa Hrvatom Marinom Čilićem koji je bio bolji od drugog srpskog predstavnika Lasla Đera poslije preokreta (2:1).