22/05/2019 |  22:06 | Autor: Agencije

DŽumhur nakon preokreta savladao Vavrinku

Damir DŽumhur je nakon velikog preokreta savladao Stana Vavrinku rezultatom 2:1 u setovima i plasirao se u treće kolo ATP turnira u Ženevi.

U prvih pet gemova na meču oba tenisera su suvereno držala svoje servise, a u šestom je Vavrinka iskoristio petu brejk-loptu i poveo sa 4:2. Do kraja seta imao je i dvije propuštene meč-lopte na Damirove servise, a konačno je na svoj servis priveo set kraju rezultatom 6:3.

U drugom setu DŽumhur je napravio brejk u četvrtom gemu i poveo sa 3:1, ali je Sten je odmah odgovorio ri-brejkom. Damir je strpljivo čekao svoju šansu i u osmom gemu napravio još jedan brejk, a potom ga potvrdio za 6:3 i 1:1 u setovima.

Švajcarac je odmah na početku odlučujućeg seta napravio brejk i poveo sa 3:0 i činilo se kako će on biti taj koji će slaviti.

Ali, najbolji bh. teniser se vratio u igru, zaigrao na najvišem nivou, napravio dva brejka i stigao do 5:3.

Vavrinka je bio siguran na svom servisu i smanjio je na 5:4, a potom je DŽumhur servirao za meč. Damir je rutinski priveo set i meč kraju iskoristivši drugu od tri vezane meč lopte za konačnih 6:4.

DŽumhur će u trećem kolu igrati protiv Radua Albota.