23/05/2019 |  21:51 ⇒ 21:54 | Autor: RTS

Srpske odbojkašice izgubile od Turkinja u Pioniru

Odbojkašice Srbije doživjele su ubjedljiv poraz od Turske u posljdnjem meču prvog vikenda Lige nacija.
Odbojkašice Srbije (Foto: oks.org.rs) -
Odbojkašice Srbije (Foto: oks.org.rs)

Aktuelne svjetske šampionke poražene su u Beogradu rezultatom 3-0 u setovima (25:19, 25:23, 25:20).

Srpske odbojkašice su doživjele prvi poraz u ovosezonskom izdanju Lige nacija, poslije pobjeda nad Holandijom (3-0) i Јužnom Korejom (3-1).

Srbija u prvom setu nije bila na adekvatnom nivou, dok je u drugom pokazala znatno bolju igru. Ipak, set je pripao Turkinjama na razliku.

U trećem setu Turska je ponovo uspjela da napravi osjetnu razliku sredinom tog dijela igre i da dođe do ubjedljive pobjede.

Srpkinje su na kraju osvojile ukupno 62, naspram 75 protivnica, u meču koji je trajao jedan i po sat.

Najbolja u Srbiji još jedanput bila je Tijana Bošković sa 15 osvojenih poena. Brankica Mihajlović je imala devet, a po pet Mina Popović i Stefana Veljković.

Kod pobjednica istakla se Ebrar Karakurt sa 20 poena, Hande Baladin sa 11, te Kubra Čaliskan i Meliha Ismailolu sa po osam.

Naredni vikend Lige nacija počinje 28. maja, a Srbija se u Italiji sastaje sa SAD, Dominikanskom Republikom i domaćinima.