27/05/2019 |  14:25 | Autor: RTRS

RG: Kecmanović u pet setova do drugog kola!

Srpski teniser Milomir Kecmanović, poslije velike borbe, plasirao se u drugo kolo Roland Garosa, nakon pobjede nad Amerikancem Denisom Kudlom u pet setova.

Slično poput zemljaka Filipa Krajinovića, i Kecmanović je morao da igra pet setova, da bi došao do drugog kola. Na kraju je bilo 3:2 za srpskog tenisera, po setovima 6:0, 6:7 (7), 5:7, 6:3, 6:4.

Meč je trajao 3 časa i 16 minuta, a za to vrijeme Kecmanović je imao tri asa udaraca, i ukupno 34 direktna poena. Imao je 19 brejk lopti, od kojih je iskoristio 10, dok je s druge strane protivniku dozvolio osam brejkova iz 13 prilika.

Ono što je zanimljivo jeste da su i Kecmanović i Krajinović u svojim pobjedama, protivnike častili "krompirom", Fićo je dobio posljednji peti set sa nulom, a Milomir prvi.

Naredni rival Milomiru Kecmanoviću biće dobro poznati belgijanac David Gofan.