02/06/2019 |  15:50 | Autor: B92

RG: Federer bez izgubljenog seta do četvrtfinala

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa pobЈedom nad Argentincem Leonardom Majerom sa 3:0 u setovima.

Federer je do pobjede došao poslije jednog časa i 45 minuta tenisa – 6:2, 6:3, 6:3.

Švajcarac je i četvrtu pobjedu na svom povratku na Rolan Garos poslije četvorogodišnje pauze zabilježio bez izgubljenog seta, sada protiv Majera, a prethodno protiv Sonega, Otea i Ruda.

Argentinac je prije meča izjavio da ima problem sa povredom lijeve noge i to se jasno moglo videjti tokom duela sa Federerom, što Švajcarcu ne umanjuje uspjeh.

Rodžer je odlično servirao i na trenutke se odlučivao i na servis-volej, a Majer nije imao odgovor. Argentinac je tek jedanput po setu imao priliku da trećem teniseru sveta uzme tri poena na riternu, ali nijednom nije dolazio do brejk lopte.

On će u četvrtfinalu imati ubedjivo najtežeg protivnika do sada, pošto ga očekuje okršaj sa boljim iz duela u kojem se sastaju Sten Vavrinka (Švajcarska) i Stefanos Cicipas (Grčka).