08/06/2019 |  15:47 ⇒ 16:08 | Autor: RTRS

Tim u pet setova slomio otpor Đokovića za finale Rolan Garosa

Austrijanac Dominik Tim plasirao se u finale Rolan Garosa, pošto je u epskom meču u pet setova slomio otpor Novaka Đokovića.

Po setovima je bilo 6:2, 3:6, 7:5, 5:7, 7:5.

Meč je trajao četiri časa i 19 minuta, a dvoboj je započeo juče, ali je prekinut zbog kiše, da bi iz istih razloga bio prekinut i danas.

Borio se Đoković sa odličnim protivnikom, vjetrom, kišom, ponekad i sudijom i publikom, ali ovj put nije našao izlaz iz teške situacije, iako je bio blizu.

U petom setu uspio je spasiti dvije vezane meč lopte na servis Tima, napraviti brejk, ali opet je popustio u 12. gemu, kada nije iskoristio dvije lopte za izjednačenje na 6:6. Treća sreća bila je srećna četvrtom teniseru svijeta.

U velikom finalu Tima čeka Rafael Nadal, koji je još juče završio posao sa Rodžerom Federerom, i imaće ogromnu prednost u finalu, jer u njega ulazi odmorniji i svježiji.

Oba finala, kod dama, te u muškoj konkurenciji možete pratiti u direktnim prenosima na RTRS.