09/06/2019 |  18:13 ⇒ 10/06/2019 | 08:51 | Autor: RTRS

Nadal po 12. put kralj Pariza! (VIDEO/FOTO)

Španski teniser Rafael Nadal pobjednik je ovogodišnjeg drugog Gren Slem turnira Rolan Garosa.
Rafael Nadal, 12. put kralj Pariza (foto: twitter.com/rolandgarros) -
Rafael Nadal, 12. put kralj Pariza (foto: twitter.com/rolandgarros)

Španac je u finalu savladao Austrijanca Dominika Tima sa 3:1 u setovima ( 6:3, 5:7, 6:1, 6:1).

Španski teniser do odbrane titule došao je pobjedama nad Јanikom Hanfmanom, Јanikom Madenom, Davidom Gofanom, Huan Ignasio Londerom, Keijem Nišikorijem, Rodžerom Federerom i najzad Dominikom Timom.

Nadalu je do dvanaeste titule na Rolan Garosu bilo potrebno nešto više od tri sata.

Rafael Nadal (Foto: twitter.com/rolandgarros)

Obojica su odmah od starta krenuli sa sjajnim tenisom. Igrali su se odlični poeni, publika je uživala, a prvi brejk vidjeli smo u petom gemu.

Austrijanac prvi je oduzeo servis Špancu, međutim "Bik s Maljorke" uzvratio je ribrejkom u narednom gemu.

Dominik je zatim imao šansu da ponovo oduzme servis Rafi, ali se ovaj izvukao i u narednom gemu uradio ono što nije uspio četvrti igrač svijeta.

Dominik Tim (Foto: twitter.com/rolandgarros)

Nadal u savršenom trenutku pravi brejk i potom ga u narednom potvrđuje za 6:3 (1-0).

Drugi set bio je drugačiji od uvodnog. Teniseri su lako dobijali gemove, trajali su (gemovi) nekoliko minuta i ubrzo smo stigli do 5:5.

Brejk prilika nije bilo sve do dvanaestog gema, kada je Nadal servirao za ostanak u drugom setu i taj-brejk.

Špancu je tada neočekivano pala koncetracija, Tim je to iskoristio i oduzeo mu servis za 7:5 i 1-1 u setovima.

Činilo se da ćemo gledati odličan tenis u nastavku, međutim desilo se nešto poptuno suprotno.

U naredna dva seta postojao je samo jedan teniser. Igra Dominika Tima potpuno se raspala u drugom setu, koji je izgubio za nešto manje od 30 minuta (6:1).

Očekivalo se da Austrijanac podigne nivo igre u četvrtom periodu igre, ali to se nije desilo.

Nadal istim rezultatom dobija i četvrti set i tako dolazi do dvanaeste titule u Parizu (6:1).

Izvor: RTRS/Agencije