21/06/2019 |  08:11 ⇒ 08:48 | Autor: RTS

Orlići rano lete sa turnira (VIDEO)

Mlada reprezentacija Srbije potpuno nemoćna, nadigrana, poražena i ponižena u drugom kolu Evropskog prvenstva od Njemačke (6:1), čime je ostala bez ikakve šanse da prođe grupnu fazu takmičenja.
Mlada reprezentacija Srbije (Foto: FSS) -
Mlada reprezentacija Srbije (Foto: FSS)

Pokušali su svi da zaborave šamar iz prvog kola, da pronađu optimizam i energiju za Nijemce, ali je od mladih „pancera" pocrvenio i drugi obraz.

Poslije prvih 45 minuta meča u Trstu - 3:0 za Nijemce, 13 udaraca protivnika i nula udaraca Srbije.

Prednost Nijemaca je mogla biti ubjedljivija, jer je neshvatljivo i neobjašnjivo kojom su brzinom dolazili od svog gola do šanse i udarca ka protivničkom.

Nekoliko puta su bili za malo neprecizni, jednom je prečka sačuvala gol Srbije...

Poslije prvog dijela igre, Srbija je bila jedina reprezentacija na turniru koja nije postigla gol.

Rihter je postigao prvi gol, igrao se 16. minut. Greška Račića, Oztunali je proigrao Rihtera a ovaj reagovao u maniru iskusnog golgetera i smjestio loptu u mrežu.

U 30. minutu, slična situacija - Lukić je izgubio loptu, Nijemci brzo došli pred gol, i akciju je završio Valdšmit.

Isti igrač je pogodio i sedam minuta kasnije, poslije solo prodora i povisio na 3:0.

Probao je selektor Đorović izmjenom na poluvremenu da promijeni nešto na terenu. Ušao je Ranđelović umjesto Pantića.

Ali, bez previše efekta - nema ideje, nema šansi, nema igre...

Nijemci nisu bili previše zainteresovani za gol, ali su uspjeli da uvećaju prednost.

Daud je šutirao sa dvadesetak metara i savladao Radunovića u 70. minutu.

Deset minuta kasnije, brz kontranapad, Valdšmit još jednom postiže gol, čime je zaokružio het-trik.

Srbija je uspjela da postigne utješni pogodak do kraja, ujedno i prvi na prvenstvu.

Daud je oborio Ranđelovića, a siguran sa bijele tačke je bio Živković.

Za kraj meča, predivan gol Nijemaca, najljepši na utakmici. Majer je preciznim udarcem sa distance matirao Radunovića u nadoknadi vremena i postavio konačan rezultat.

Njemačka ima šest bodova, Danska je na drugom mjestu sa tri, koliko ima i trećeplasirana Austrija, dok je Srbija na posljednjem mjestu bez bodova.

U posljednjem kolu Njemačka igra protiv Austrije, a Srbija protiv Danske.

U narednu fazu takmičenja idu prvoplasirani iz tri grupe, kao i najbolji drugoplasirani.