23/06/2019 |  21:03 ⇒ 21:14 | Autor: SRNA

Srpski sportisti osvojili još dvije medalje u Minsku

Reprezentativci Srbije u sambou Dmitri Gerasimenko i Vladimir Gajić osvojili su bronzane medalje na Evropskim sportskim igarama u Minsku.
Vladimir Gajić (Screenshot) -
Vladimir Gajić (Screenshot)

Gerasimneko je drugog dana takmičenja na Evropskim igrama u Minsku osvojio bronzanu medalju u sambou u kategoriji do 90 kilograma. U borbi za treće mjesto bio je bolji od predstavnika Ukrajine i slavio rezultatom 8:0.

Gajić je u borbi za treće mjesto u kategoriji iznad 100 kilograma bio bolji od takmičara iz Španije, kojeg je pobijedio sa 6:0 i tako danas Srbiji donio treću medalju.

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Zorana Arunović osvojila je danas zlatnu medalju na Evropskim sportskim igrama u Minsku u disciplini vazdušni pištolj u rastojanju od 10 metara.