24/06/2019 |  07:55 ⇒ 07:59 | Autor: RTS

Poraz od Danske za oproštaj od EP

Mlada reprezentacija Srbije poražena je u posljednjem kolu grupe B na šampionatu Evrope od Danske, rezultatom 2:0.

Poslije poraza od Austrije (2:0) i Njemačke (6:1), reprezentacija Srbije položila oružje i pred Danskom.

Istini za volju, "Orlići" su u prvom poluvremenu utakmice sa Danskom pokazali više nego u prva dva meča, ali je očigledan problem u defanzivi ponovo izbio u prvi plan.

Brun Larsen je u 21. minutu prelako došao do prilike i lijepim udarcem smjestio loptu u mrežu.

Srbija je pokušavala, imali su i Danci prilike, ali se rezultat nije mijenjao do drugog dijela igre.

U 51. minutu, korner za Dance, a lopta je dva puta pala na zemlju prije nego što je došla do Rasmusena, koji je lagano poslao u gol.

Danci su još jednom zatresli mrežu Srbije, ali je poslije gledanja snimka sudija Kulbakov poništio gol zbog ofsajda.

Srbija je najbliža golu bila u finišu meča, kada je Luka Adžić istrčao pred golmana Danske i snažno šutirao, ali je pogodio prečku.

Na kraju, mladi reprezentativci Srbije će pokušati da što prije zaborave ovaj turnir, sa kojeg se vraćaju bez bodova i sa samo jednim postignutim golom.

U drugom meču u grupi, Austrija i Njemačka su odigrali neriješeno 1:1.

Njemačka je prva sa sedam bodova, Danci imaju jedan manje. Austrija ima četiri dok je Srbija bez bodova.