02/07/2019 |  18:48 ⇒ 19:07 | Autor: B92

Federer očajno krenuo, pa ekspresnom igrom došao do drugog kola (VIDEO)

Rodžer Federer, treći teniser svijeta, plasirao se u drugo kolo Vimbldona, pošto je poslije četiri seta savladao Јužnoafrikanca Lojda DŽordža Herisa.

Švajcarcu je za trijumf bilo potrebno sat i 50 minuta igre – 3:6, 6:1, 6:2, 6:2.

Federer, drugi nosilac u Londonu, veoma loše je otvorio meč, što je 86. teniser svijeta uspio da iskoristi.

Јužnoafrikanac iznenadio je igrom Švajcarca i rezultatom 6:3 došao je do prvog seta.

Ovo je bio signal da Federer krene mnogo agresivnije. U nastavka meča gledali smo onog Rodžera kojeg smo mislili da ćemo dobiti od starta meča.

U drugom setu dopustio je Herisu samo jedan gem, a potom u trećem dva. Federer tako za samo 50 minuta igre dolazi do preokreta – 2-1.

Kada se Јužnoafrikanac požalio na bol u stopalu bilo je jasno da će Rodžer lako doći do četvrtog seta, odnosno pobjede.

Švajcarac četvrti period igre dobija sa 6:2 i zasluženo prolazi u drugo kolo, gdje će igrati protiv DŽeja Klarka ili Noe Rubina.