latinica  ћирилица
03/07/2019 |  13:42 | Autor: SRNA

Više od 240 otrovanih nakon doručka kod Imelde Markos (FOTO)

Više od 240 ljudi prebačeno je u bolnice u Manili zbog sumnje u trovanje hranom tokom proslave devedesetog rođendana bivše prve dame Imelde Merkos.

Zvaničnik lokalnih ambulantnih službi rekao je da je najmanje 244 osobe primljeno u bolnice sa simptomima povraćanja ili vrtoglavice nekoliko časova nakon što su jeli pileći paprikaš sa jajima i rižom i pili vodu u sportskom centru u predgrađu Pasig.

Administracija za hranu i lijekove uzela je uzorke hrane kako bi provjerila da li je to uzrok trovanja.

Sin Imelde Markos, Bongbong, uputio je izvinjenje i obećao pomoć svakom oboljelom.

Imeldi Markos je u maju istekao poslanički mandat u Predstavničkom domu i juče je proslavljala rođendan. Njena kćerka Ime dobila je poslaničko mjesto u Senatu na izborima održanim 13. maja.

Njen suprug Ferdinand Markos svrgnut je sa vlasti "narodnom pobunom" 1986. godine usljed optužbi za korupciju, što ona negira. Markos je preminuo na Havajima 1989. godine.