07/07/2019 |  19:46 ⇒ 22:27 | Autor: SRNA

Bronza za košarkašice Srbije (VIDEO)

Košarkašice Srbije osvojile su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu ubjedljivom pobjedom nad Velikom Britanijom rezultatom 81:55.
Košarkašice Srbije (Foto: @KSSrbije) - Foto: Twitter
Košarkašice Srbije (Foto: @KSSrbije)Foto: Twitter

Košarkašice Srbije od početka utakmice u Štark areni igrale su sigurno, dozvolivši Britankama da im se ravnopravnije suprotstave samo u drugoj četvrtini.

Sredinom treće četvrtine košarkašice Srbije ostvarile su i 20 koševa razlike, a potom postepeno povećale tu prednost i, bez velikih napora, čvrstom igrom u odbrani i efikasnim napadima privele utakmicu kraju.

Košarkašice Španije osvojile su zlato pošto su u finalu ubjedljivo pobijedile Francusku sa 86:66.

Košarkašice Srbije su pobjedom nad Švedskom u četvrtfinalu osigurale plasman na Olimpijske igre u Tokiju.