07/07/2019 |  22:09 ⇒ 22:10 | Autor: B92

Amerikanke odbranile titulu (FOTO)

Ženska fudbalska reprezentacija SAD odbranila je titulu svjetskog šampiona, pošto je u finalu Svjetskog prvenstva u Lionu pobijedila Holandiju sa 2:0.

Amerikanke su povele u 61. minutu golom Megan Rapino iz jedanaesterca, koji je dosuđen nakon preglednog video snimka i duela Stefani van der Graht i Aleks Morgan. To je bio šesti gol Rapino na turniru.

Konačan rezultat postavila je Rouz Lavel u 69. minutu poslije solo akcije. Uzela je loptu na 30 metara, stigla do šesnaesterca, prošla je Van Der Graht i poslala loptu pored holandske golmanke.

Selekcija SAD je osvojila četvrtu titulu svjetskog šampiona i postala tek druga ekipa u istoriji koja je odbranila titulu. Prethodno, to su uradile fudbalerke Njemačke 2007. godine, poslije titule osvojene četiri godine ranije.

Amerikanke su do titule prvaka svijeta došle sa sedam pobjeda iz sedam mečeva, uz gol-razliku od 26:4.

Aktuelni evropski prvak Holandija igrala je u prvom finalu u svom drugom nastupu na Svjetskom prvenstvu.