11/07/2019 |  21:00 ⇒ 21:01 | Autor: RTRS

Radnik i Zrinjski ostvarili velike pobjede u Ligi Evrope

Predstavnici BiH u Evropi, ekipe bijeljinskog Radnika i Zrinjskog iz Mostara upisale su velike pobjede u prvim susretima 1. pretkola Lige Evrope protiv Spartak Trnave iz Slovačke i Akademije Pandev iz Makedonije.
Radnik - Spartak - Foto: RTRS
Radnik - SpartakFoto: RTRS

Radnik iz Bijeljine bio je ubjedljiv protiv slovačkog Spartaka na Gradskom stadionu u Banjaluci sa rezultatom 2:0.

Vođstvo Radniku donio je Mekić sjajnim pogotkom u 34. minutu, a konačnih 2:0 i veliku prednost pred revanš u Slovačkoj postavio je Đurić u trećem minutu drugog poluvremena.

Zrinjski je u prvom susretu na nacionalnom stadionu "Toše Proeski" u Skoplju porazio domaću Akademiju Pandev sa 3:0.

Golove za Mostarce postigli su Hadžić, Mandić i Govedarica.

Revanši se igraju za sedam dana - Radnik putuje u Slovačku, a Makedonci dolaze u Mostar.