

Јovičić: Izgradnjom zaobilaznice rješavamo saobraćajni kolaps
Јovičić je rekao da će to biti ulica devet metara široka sa trotoarima i zelenom površinom, čija izgradnja košta oko 1,5 miliona maraka koje finansira Vlada Republike Srpske, a opština je riješila imovinsko-pravne odnose i projektnu dokumentaciju.
- Riječ je o kapitalnom objekatu važnom za Brod koji smo pokušavali da riješimo u proteklom vremenu. Čitav tranzit preusmjerićemo ulicom Brodski bataljon, to je saobraćajna zaobilaznica - istakao je Јovičić, govoreći o realizaciji predizbornih obećanja datih prije tri godine.
On je rekao da pokušava riješiti problem viška 15 radnika u administraciji, kojih je trenutno 88.
Јovičić je istakao da je ova lokalna zajednica suočena sa problemom vraćanja dugovanja iz ranijeg perioda i da su zbog toga tek ove godine storene mogućnosti za investiranje od skoro 500.000 KM.
- U proteklih šest godina uloženo je više od 18 miliona maraka ili tri miliona maraka prosječno godišnje, i skoro 10 miliona maraka otplaćno je dugovanja koja su nastala iz ranijeg perioda - naglasio je Јovičić.
U vrijednost 1,5 miliona KM biće rekonstruisano oko 15 kilometara cjevovoda na području brodske opštine, od čega se sedam kilometara odnosi na zamjenu azbestno-betonskih cijevi, a radovi na ovom poslu su u toku.
On je istakao da je budžet ove lokalne zajednice u 2013. godini iznosio 7,8 miliona i da je povećan na skoro 10 miliona u 2018. godini.
Јovičić je dodao da je do marta ove godine isplaćeno oko 9,5 miliona maraka duga direktno iz budžeta ove lokalne zajednice, što smatra najvećim kumulativnim izdatkom u šestogodišnjem mandatu.
U ovoj godini je završen proces objedinjavanja dva komunalna preduzeća "Vodovod i kanalizacije" i "Komunalac" u jedno pod imenom "Komvod", radi racionalnijeg poslovanja, veće iskorištenosti raspoložive mehanizacije i radne snage, te smanjenje broja zaposlnih u administraciji i kvalitetnije usluge građanima.
Јovičić je dodao da je u Јavnom sportsko-kulturnom centru, sa obavezama od 1,2 miliona maraka i 11 zaposlenih, bez rukovodstva i odgovornog lica, sproveden postupak stečaja koji je finansiran iz budžeta lokalne zajednice.
- Formirana je Turistička organizacija kojoj je dodijeljeno gazdovanje, upravljanje i održavanje sportskih objekata, gradskog stadiona, Doma sportova, stadiona u Tuleku, rukometnog igrališta, kasnije i igrališta i Doma kulture u Liješću, kojima uspješno posluje - dodaje Јovičić.
Rješavanje imovinsko-pravnih odnosa omogućilo je davanje u zakup oko 1.000 hektara zemljišta poljoprivrednim proizvođačima, što je značajno za razvoj poljoprivrede i lokalne zajednice u cjelini, dodao je Јovičić.
On je istakao investicije preduzeća "SCAI adapter" koji je izgradio dvije nove proizvodne hale, "Krampic" radi u iznajmljenim prostorijama i gradi halu u krugu nekadašnje klaonice, "Elgrad" gradi fabriku peleta u Brusnici, a holandska firma namjerava izgraditi farmu muznih krava.