15/08/2019 |  00:31 | Autor: RTS

Kecmanović preokretom eliminisao Zvereva!

Srpski teniser Miomir Kecmanović savladao je u drugom kolu Mastersa u Sinsinatiju Aleksandera Zvereva sa 2:1 u setovima (6:7, 6:2, 6:4). Rival u osmini finala biće mu bolji iz duela Batusta-Agut – Tijafoe.

Srpski teniser iznenadio je šestog najboljeg tenisera svijeta u drugom kolu Sinsinatija i to nakon velike borbe i preokreta. Meč je trajao dva sata i 20 minuta.

Prvi set pripao je Nijemcu i to nakon taj-brejka. Viđena su četiri brejka, a rezultatom 7:4 u dodatnom dijelu igre Zverev je poveo i očekivalo se da u nastavku igra rasterećenije.

Ipak to nije bio slučaj, jer je Kecmanović izgubljeni set iskoristio kao dodatnu motivaciju.

Ubjedljivo, sa dva brejka i rezultatom 6:2, Kecmanović izjednačuje na 1:1 u setovima.

Najveća borba viđena je u trećem, odlučujućem setu.

Nakon razmjene osvojenih servis gemova, prvi do brejka stiže srpski teniser, ali odmah u narednom Zverev uzvraća. Ponovio je brejk Kecmanović, poveo sa 4:3 i stekao prednost, koju je do kraja meča uspješno odbranio.

Kecmanović se plasirao u osminu finala turnira u Sinsinatiju, a naredni rival biće mu bolji iz duela Batusta-Agut - Tijafoe.