26/08/2019 |  18:08 ⇒ 18:13 | Autor: RTRS

Treća pobjeda odbojkašica Srbije

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije zabilježila je treću pobjedu na Evropskom prvenstvu u Turskoj.

Ekipa Srbije u meču 3. kola grupe A savladala je tim Francuske sa 3:1 u setovima.

Poslije nešto sporijeg početka, Srbija osvaja prvi set 25:19, a kada je osvojen i drugi dio igre rezultatom 25:13 - očekivao se brzi završetak meča.

Ipak, Francuska se probudila u trećem setu. Druga postava, koju čine mlade odbojkašice, zaigrala je srčanije i uspjela da osvoji treći set rezultatom 25:17, pritom su Francuskinje osvojile posljednjih 10 poena u setu.

U četvrtom setu viđena je velika borba. Izjednačeno je bilo do samog kraja, kada Srbija, na iskustvo i borbenost, dolazi do 25:23 i pobjede od 3:1 u setovima.

Selektor Zoran Terzić miješao je karte na ovom meču. Sredinom drugog seta izmijenjene su Mihajlović, Bošković i Ognjenović, što je donekle i prouzrokovalo pad u igri.

Ipak, Srbija je stigla do treće pobjede na šampionatu, sa maksimalnih devet osvojenih bodova.

Naredni protivnik evropskih i svjetskih šampionaki je selekcija Grčke, a taj meč na programu je u srijedu. Ovaj meč možete pratiti u direktonom prenosu na programu RTRS-a.

Izvor: RTS/RTRS