

Srebrenica: Podnesen zahtjev za uklanjanje bošnjačke spomen-ploče
Kojić je pojasnio da je jedan razlog za podnošenje ovog zahtjeva što je ta spomen-ploča postavljena nelegalno, bez odobrenja nadležnog opštinskog organa.
- Drugi razlog, prema ocjeni članstva srpskih boračkih udruženja, je što je tekst na toj ploči uvredljiv za srpski narod i neistinit - kaže Kojić.
On je istakao da je naprihvatljiva neistinita tvrdnja da su navodna ubistva u tom objektu počinili "srpski plaćenici iz Srbije", kako stoji u tekstu na toj ploči, jer je to laž smišljena radi vrijeđanja srpskog naroda i optužbi na račun Srbije, koju na svaki način bošnjačka udruženja žele okriviti kao da je bila strana u ratnom sukobu u BiH, što je neistina.
- Ukoliko se ta ploča ne ukloni, ta laž će ostati kao istina koja će biti predstavljana posjetiocima Srebrenice i budućim pokoljenjima i zato tražimo njeno uklanjanje - iznio je Kojić stav srpskih udruženja iz Srebrenice proisteklih iz odbrambeno-otadžbinskog rata.