14/10/2019 |  22:38 ⇒ 15/10/2019 | 07:49 | Autor: RTRS

Pobjeda Srbije protiv Litvanije (FOTO)

Fudbalska reprezentacija Srbije pobijedila je Litvaniju na gostovanju u Viljnusu sa 2:1, u šestom kolu Grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Oba gola za Srbiju postigao je Aleksandar Mitrović, uz asistenciju Adema Ljajića - prvi u 49. minuti, a drugi četiri minuta kasnije.

Mitrović je tako došao do 31. gola u dresu reprezentacije, sedmog u kvalifikacijama za EP i sedmog na posljednja četiri nastupa za Srbiju.

Ovaj 25-godišnji napadač Fulama je na sedam pogodaka od rekordera nacionalnog tima - Stjepana Bobeka.

Јedini gol za Litvaniju postigao je u 79. minuti Domantas Kazlauskas.

Ukrajina je vodeća na tabeli u grupi B, sa 19 bodova. Ukrajinci su večeras obezbijedili plasman na EP, pobijedivši evropskog šampiona Portugal u Kijevu.

Drugi je Portugal sa 11, a treća Srbija sa 10.

Portugalci do kraja imaju dvije utakmice protiv Litvanije kući i u gostima sa Luksemburgom, i ukoliko ostvare očekivane pobjede, plasiraće se na Euro.

Srbija se nada kiksu Portugalaca, a uz to mora da pobjedi u Beogradu Luksemburg i Ukrajinu.