22/10/2019 |  21:02 | Autor: RTRS

LŠ: Pobjeda Atletika, remi Dinama

U prvim utakmicama 3. kola Lige šampiona Atletiko Madrid savladao je Bajer Leverkuzen (1:0), dok su Šahtjor i Dinamo podijelili bodove, odigravši 2:2.
Atletiko Madrid - Bajer Leverkuzen (foto: twitter.com/atleti) -
Atletiko Madrid - Bajer Leverkuzen (foto: twitter.com/atleti)

"Јorgandžije" su slavile pogotkom Morate u 60. minutu susreta, i poslije tri utakmice u grupi G imaju sedam bodova, trenutno su prvi ispred Јuventusa koji ima četiri, ali i utakmicu manje. Njenački tim ostao je na nuli i izgubio je sve šanse za prolaz dalje.

U drugom meču U Ukrajini Šahtjor i zagrebački Dinamo remizirali su 2:2. Domaćin je poveo preko Konapljanke u 16. minutu, ali šampion Hrvatske je preokrenuo tok meča u svoju korist preko Olma u 25. minutu, te Oršića u 60. minutu, kada je pogodio iz penala. Ipak, bod Šahtjoru donio je Dodo u 75. minutu.

Na tabeli Grupe C i dalje vodi mančester siti sa šest bodova iz dvije utakmice, Dinamo i Šahtjor imaju po četiri iz tri meča, dok je Atalanta bez bodva.