22/10/2019 |  22:06 ⇒ 22:06 | Autor: RTRS

Evrokup: Partizan nastavio niz pobjeda (FOTO)

Košarkaši Partizana savladali su Lokomotivu iz Kubana u 4. meču Evrokupa (80:71), i tako zadržali maksimalan učinak u drugom po rangu klupskom takmičenju na "starom kontinentu".

Po četvrtinama je bilo 24:18, 17:17, 16:23, 23:13.

Veoma važna pobjeda košarkaša Partizana u prepunoj dvorani "Aleksandar Nikolić", i nastavak serije u Evrokupu, gdje sada "crno-bijeli" imaju maksimalan učinak četiri od četiri, dok je ruska ekipa na polovičnom, sa dvije pobjede i dva poraza.

Košarkaši Partizana (foto:B92/AK)

Vodili su izabranici trenera Andree Trinkinerija tokom prve četvrtine, a i na odmor su otišli sa kakvom -takvom prednosti +6 (41:35), da bi Lokomotiva se vratila potpuno u igru u trećem periodu, koji je i bio najbolji dio igre gostiju, gdje su jednoi vrijeme imali i minimalno vodstvo (55:56).

Ipak, dobar početak posljednje četvrtine presudio je i pjesma u "Pioniru" mogla je započeti...

Kod "crno-bijelih" istakao se Tomas sa 16 poena, Mozli je dodao 11, Јaramaz i Zagorac po 10, dok je Birčević stao na devet, koje je postigao u prvih 20 minuta igre. Kod Lokomotive dobar učinak imali su Deker i Kamings sa po 17, te Vilijams sa 15 poena.

Partizan (foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto)

U narednom kolu Partizan gostuje u Francuskoj, sastavu Limoža.