03/11/2019 |  19:24 ⇒ 19:31 | Autor: RTRS

Borac savladao Radnik 2:0

Fudbaleri Borca pobijedili su Radnik 2:0 u 15. kolu Premijer ligi Bosne i Hercegovine i stigli do drugog mjesta na tabeli. Utakmica Željezničar - Čelik je otkazan jer klub iz Zenice uoči ovog susreta nije isplatio dugovanja.
Borac-Radnik (foto: ATV BL) -
Borac-Radnik (foto: ATV BL)

Fudbaleri Borca su i drugi put ove sezone bili bolji od Radnika.Večeras su slavili 2:0 i rivala iz Bijeljine pretekli na tabeli.

Generalno, Borac je večeras bio bolji. U prvom poluvremenu Borac je stvorio nekoliko povoljnih prilika, ali disciplinovani Radnik sve napade je uspješno zaustavio.

Drugo poluvrijeme bilo je daleko uzbudljivije. U 48.minutu dobar napad domaćih ,a na kraju sopstvenu mrežu zatresao je Simonović.

Fudbaleri Radnika prvi ozbiljniji napad imali su u 56.minutu ,kada je u Borčevom šesnaestercu pao Bradonjić, ali sudija Njegomirović to nije vidio kao penal.

Radnik je pogodio i okvir gola u 66.minutu.

Odluka je pala u 80. minutu. Stojan Vranješ se velemajstorski oslobodio svog čuvara i krenuo ka golu Radnika. Prema mišljenju sudije zaustavljen je nepropisno i Borac je dobio penal.

Kapiten Vranješ ga je sigurno izveo za konačnih 2:0.

Fudbaleri Radnika su bili vidno izrevoltirani sudijskom odlukom i umalo su napustili utakmicu.

Incident su spriječili ljudi sa klupe Bijeljinaca.

U narednom kolu,Radnik će u derbiju kola 9. novembra dočekati lidera Sarajevo, dok Borac gostuje ekipi Mladosti.