06/11/2019 |  19:11 | Autor: B92

Liga Evrope: Arsenal razočarao u Gimaraešu

Fudbaleri Arsenala remizirali su na gostovanju kod portugalske Vitorije 1:1, u četvrtom kolu Grupe F Lige Evrope.

"Tobždije" su opet razočarale igrom, ali su bile na korak od pobjede u Gimaraešu, četvrte uzastopne u takmičenju.

Nakon 80 minuta mučenja, Arsenal ipak stiže do vođstva pogotkom Škodrana Mustafija, na centaršut Nikole Pepea iz slobodngo udarca.

Uslijedio je žestok pritisak domaćina, u posljednjem minutu meča Leo Bonatini propušta sjajnu šansu koja mu se ukazala na desetak metara od gola Arsenala.

Međutim, pritisak je ipak urodio plodom za Vitoriju. U prvom minutu nadoknade vremena Bruno Duarte postiže fantastičan gol na asistenciju Ročine.

On je akrobatskim skokom zakucao loptu sa nekoliko metara u mrežu "tobdžija", pa je tako Vitorija i četvrti meč u nizu protiv engleskih klubova ostala neporažena.

Arsenal će ostati lider grupe i poslije ovog kola sa 10 bodova, ali je propustio šansu da dva kola prije kraja potvrdi plasman u narednu fazu.

Vitorija je protiv engleskog velikana osvojila prvi bod poslije tri uzastopna poraza.

U drugom meču grupe u četvrtak se sastaju Standard i Ajntraht, u vjerovatno ključnom meču u borbi za drugo mjesto u grupi.