11/11/2019 |  22:44 ⇒ 23:10 | Autor: RTS

Zvezda ubjedljivo savladala Igokeu (FOTO/VIDEO)

Aktuelni šampion Srbije i ABA lige Crvena zvezda ostvarila je četvrtu pobjedu u jadranskoj ligi, pošto je na svom terenu izuzetno ubjedljivo savladala ekipu Igokee iz Aleksandrovca rezultatom 103:61.
Zvezda-Igokea (Foto: @ABA_League) - Foto: Twitter
Zvezda-Igokea (Foto: @ABA_League)Foto: Twitter

Meč je praktično bio riješen u prvom poluvremenu, gdje je Zvezda poslije "plus 11" u prvoj četvrtini (29:18) u drugoj vrlo brzo došla do prednosti od dvadeset poena razlike u 15. minutu i nije je ispuštala do samog kraja.

Raspoloženi za igru bili su Amerikanci u crno-bijelom, Lorenco Braun i Bili Beron.

Plejmejker Braun, koji je u sve boljoj formi, meč je završio sa 13 poena, osam asistencija i tri ukradene lopte, dok je najbolji šuter u srpskom evroligašu Beron na svom kontu imao 19 poena (pet trojki) uz šest uspješnih dodavanja.

Dvocifreni su još u redovima domaćina bili i Gist sa i Dobrić sa po 13, dok je Kuzmić imao 10 poena.

Kod gostiju su najbolju igru prikazali američki bekovi Rašad Von sa 19 i Kinen Koretez Evans, strijelac 16 poena.

Zvezda se ovim trijumfom popela na diobu četvrtog mjesta sa skorom 4-2, koliko imaju i Primorska i Partizan, sa kojim igra "vječiti derbi" u nedjelju 17. novembra.

Igokea je sa druge strane doživjela peti poraz i nalazi se na diobi pretposljednjeg mjesta sa Megom (skor 1-5).