13/11/2019 |  19:39 ⇒ 19:40 | Autor: RTRS

Nadal nevjerovatnim preokretom slomio Rusa

Rafael Nadal je uspio da poslije preokreta nadigra Danila Medvedeva sa 2:1 po setovima 6.7, 6:3, 7:6 i zabilježi svoju prvu pobjedu u grupi "Andre Agasi" na završnom turniru u Londonu.

Uzbudljiv meč odigrali su Medvedev i Nadal. Publika je uživala u sjajnim potezima oba tenisera, velikom obrtu i preokretu Nadal. Medvedev je bio bolji, odlično se kretao, uz to servis ga je dobro služio, dobio je prvi set u taj-brejku. S druge strane Nadal se tokom cijelog meča mučio sa prvim servisom. Uspio je izjednači, gubio je u odlučijućem setu, ali veliki Španac je uspio da se vrati od 1:5, izjednači, a potom u taj-brejku rješi meč u svoju korist.

Nadal sada ima po pobjedu i poraz u grupi "Andre Agasi", dok je Medvedev izgubio oba meča. U drugom meču drugog kola od 21 čas sastaju se Stefanoc Cicipas i Aleksandar Zverev, koji imaju po pobjedu, pa će bolji biti na korak od polufinala.