14/11/2019 |  08:09 | Autor: RTRS

Gudurić dvocifren u pobjedi Memfisa, dabl-dabl Vučevića

DŽa Morant bio je heroj Memfis Grizlisa u meču protiv Šarlot Hornetsa, pošto je u posljednjoj sekundi pogodio koš za pobjedu 119:117.

Grizlisi su tako došli do druge pobede zaredom, četvrte u ovoj sezoni, pa se nalaze na 13. mestu na Zapadu. Šarlot je pretrpio četvti poraz u nizu, sedmi ukupno, te je na 12. mjestu na Istoku.

Bolje je Memfis počeo meč, pa je vrlo brzo poveo sa 11:2. Ipak, postepeno su se uigravali košarkaši Šarlota, koji su u završnici preuzeli primat i na prvu pauzu otišli sa vođstvom (29:26). Ujednačene su ekipe bile u nastavku, ali su Hornetsi uspjevali da sačuvaju prednost do posljednje dionice.

Početkom četvrte četvrtine Morant je pogodio za izjednačenje, da bi vođstvo Grizlisima donio Gudurić pogođenom trojkom. Nastavljena je serija Memfisa koji je ubrzo imao i dvocifrenu prednost (112:102).

Uzvratio je Šarlot, pa je u završnici bilo 117:117. Za pobjedu Grizlisa u posljednjoj sekundi pogodio je Morant. Pokušao je Rozir potom da pogodi za tri, ali nije bio precizan.

Morant je bio najefikasniji u timu Memfisa sa 23 poena (10-15 iz igre, 1-2 za tri) uz 11 asistencija, dok je Marko Gudurić upisao 17 poena (6-9 iz igre, 4-6 za tri) uz dva skoka.

Na drugoj strani Teri Rozir je ostvario učinak od 33 poena (13-21 iz igre, 7-12 za tri), pet skokova i šest asistencija.

Nikola Vučević vodio je Orlando Medžik do pobjede nad Filadelfija Seventisiksersima 112:97.

Velika borba vodila se od samog početka. Iako je Orlando  na početku preuzeo inicijativu, rezultat je na poluvremenu bio 53:53.

Ništa drugačije nije bilo ni u nastavku, jedan do dva koša su pravila razliku.

U posljednjoj dionici su košarkaši Orlanda bili, ipak, precizniji. Od rezultata 84:84 otišli su na 98:87.

Odlično su posljednju četvrtinu odigrali igrači Orlanda, pa su na kraju došli i do ubjedljive pobjede.

Nikola Vučević je meč završio sa 25 poena (11-18 iz igre, 2-4 za tri), 12 skokova i dvije asistencije, Aron Gordon je imao 18 poena (4-12 iz igre, 3-5 za tri), 12 skokova i sedam asistencija.

Kod Siksersa je DŽoš Ričardson ubacio 19 poena (7-14 za dva) uz šest skokova i pet asistencija, a Ben Simons je imao 18 poena (9-12 iz igre), osam skokova i pet asistencija.

Bio je to četvrti trijumf Orlanda ove sezone, dok je Filadelfija pretrpjela četvrti poraz.

Izvor: sportklub.rs