16/11/2019 |  08:12 | Autor: RTS

Zverev u polufinalu, Nadal eliminisan iz Londona

Aleksander Zverev pobijedio je Danila Medvedeva 2-0 u setovima u trećem kolu grupe "Andre Agasi" i plasirao se u polufinale Završnog turnira u Londonu – 6:4, 7:6 (7-4).
Aleksandar Zverev - Foto: AFP
Aleksandar ZverevFoto: AFP

Bez završnice turnira ostao je Rafael Nadal, kojem će utjeha biti to što će godinu završiti na prvoj poziciji na ATP listi.

Zverev je nakon trijumfa Rafe nad Stefanosom Cicipasom imao imperativ pobjede i uspio je da se nosi sa pritiskom.

On je prošao kao drugi iz grupe i igraće u subotu protiv Dominika Tima (21.00), dok će drugi polufinalni par činiti Cicipas i Rodžer Federer (15.00).

Duel u londonskoj "O2 areni" trajao je nešto manje od 80 minuta i očekivano je obilovao dobrim servisima i snažnim bekhendima.

Nijemac je mnogo bolje počeo jer je u uvodnom gemu oduzeo servis protivniku i mogao je da bude mnogo opušteniji. Do kraja seta je sačuvao stečenu prednost ne dozvolivši Rusu brejk šansu i napravio veliki korak ka polufinalu.

U devetom gemu drugog dijela je propustio priliku, ali nije dozvolio da ga to omete, već je sačekao taj-brejk i sigurnim udarcima nastavio sa sjajnim rezultatima na Završnom turniru u Londonu.

Branilac titule je zabilježio 21 viner, tri više od Medvedeva i samo tri neiznuđene greške više (19:16).