16/11/2019 |  21:24 | Autor: RTRS

Novi poraz Igokee

Košarkaši Igokee poraženi su, u Laktašima, od podgoričke Budućnosti, sa 83:72, u 7. kolu ABA lige.
Igokea-Budućnost VOLI  (foto:Igokea/Nikola Vuruna) -
Igokea-Budućnost VOLI (foto:Igokea/Nikola Vuruna)

Ekipa iz Aleksandrovca i dalje ima samo jednu pobjedu, dok su gosti iz Podgorice šesti put slavili, i vodeći su tim na tabeli.

Igokea je parirala favorizovanom protivniku u prvom poluvremenu. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu ,a na odmor sa prednošću od tri poena otišli su gosti iz Podgorice.

Igokea je veoma dobro odigrala treću četvrtinu,dobila je sa 16:14 pa se u posljednjih 10 minuta ušlo pri zaostatku domaćina od jednog poena.

U posljednjem periodu igra Igokee se raspala što je Budućnost znalački iskoristila da ovaj period dobije sa 24:14 za konačnih 83:72.

Za Budućnost, lidera ABA lige ovo je šesti trijumf u sezoni,dok Igokea ostaje na samo jednoj pobjedi i šest poraza.

Najazapaženiji kod pobjednika bio je Nikola Ivanović sa 18 koševa,13 je dodao Kobs. Von je za Igokeu ubacio 20 koševa,a Đorđe Gagić na debiju 14.

U narednom kolu Igokea gostuje kod Krke, dok Budućnost u derbiju dočekuje Partizan.

Od ostalih utakmica sedmog kola izdvajamo susret Partizana i Crvene zvezde, koji će biti odigran sutra.