21/11/2019 |  09:10 ⇒ 09:11 | Autor: B92

Dejvis kup: I Australija među najboljih osam

Muška teniska reprezentacija Australije plasirala se u četvrtfinale završnog turnira Dejvis kupa u Madridu.
Dejvis kup -
Dejvis kup

"Bumersi" su u odlučujućem meču protiv Belgije ostvarili obje pobjede, prvu im je doneo Nik Kirjos, a drugu Aleks de Minor.

Kontroverzni Australijanac veoma brzo je završio posao, pošto je za 90 minuta savladao Stiva Darsisa.

Kirjos je prvi set dobio rezultatom 6:2, u drugom se pomučio i tek posle taj-brejka je došao do trijumfa – 6:2, 7:6 (9)

Poslije njih na teren su izašli David Gofan i Aleks de Minor. Očekivala se velika borba, međutim talentovani Australijanac u prvom setu pokazao starijem kolegi da se neće mnogo naigrati.

De Minor je prvi period igre dobio rezultatom 6:0, dok je u drugom imao nešto više posla i tek poslije taj-brejka došao je do pobjede – 6:0, 7:6 (4).

Australija je u prvom kolu pobijedila Kolumbiju sa 3-0.