23/11/2019 |  06:57 | Autor: RTS

Poraz Sakramenta, Bogdanović povrijeđen, Bjelica solidan (VIDEO)

Košarkaši Sakramento kingsa poraženi su na gostovanju od ekipe Bruklin netsa sa 114:95 u NBA ligi. Bogdan Bogdanović nije izlazio na parket zbog povrede lista, dok je Nemanja Bjelica postigao 13 poena.
Nemanja Bjelica (foto:Kimani Okearah) -
Nemanja Bjelica (foto:Kimani Okearah)

Sakramento je imao velikih kadrovskih problema, pošto u meču sa Bruklinom zbog povreda nisu mogli da računaju na Beglija, Foksa, Arizu i Bogdana Bogdanovića.

Bogdanović je propustio meč zbog povrede tetive kolena.

Nemanja Bjelica na terenu je proveo 31 minut kao starter, postigavši 13 poena, uz šut iz igre 4/9. Srpski košarkaš imao je i sedam skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Sakramento je uspio da se rezultatski drži u prvom poluvremenu, ali je Bruklin u drugom djelu meča prelomio u svoju korist, stekao maksimalnih 20 poena razlike, koje je očuvao do kraja meča.

Najefikasniji u pobjedi Bruklina bili su Dinvidi sa 23 i Heris sa 22 poena.

U redovima Kingsa istakli su se Barns sa 18 i Hild sa 16 poena.

Bruklin je upisao sedmu pobjedu u 15 odigranih mečeva, dok je Sakramento osmi put poražen u 14.