08/12/2019 |  21:35 ⇒ 21:43 | Autor: RTRS

Borac pobjedom nad Slobodom uspješno završio polusezonu

Fudbaleri banjalučkog Borca uspješnu polusezonu završili su na diobi drugog mjesta sa ekipom Željezničara. Borac je večeras na zimsku pauzu otišao pobijedivši Slobodu iz Tuzle 2:1.

Nakon turbulentnog početka sezone, loših rezultata u prvih nekoliko kola, Borac je počeo da igra i pobjeđuje.

Nakon 19 odigranih kola Banjalučani su u samom vrhu tabele sa bodom manje od vodećeg Sarajeva i to je učinak za poštovanje.

Utakmicu sa Slobodom Borac je odlično otvorio. U 4. minutu Stojan Vranješ je pogodio prečku, a već u sljedećem napadu Borac je poveo. Ziljkić je izveo korner i pronašao Sašu Kajkuta, koji pogađa mrežu nemoćnog Lakića.

Drugi gol Borac je postigao na samom otvaranju drugog poluvremena. Ponovo je odlični Ziljkić imao ulogu asistenta, a Saša Kajkut strijelca. Sloboda je u 76. minutu preko Dejana Uzelca uspjela da ublaži poraz.

Trener Krunić je rekao da su svi igrači Borca od večeras na odmoru do polovine januara. Krajem januara Borac ide na pripreme u Antaliju ,a sezona će biti nastavljena 22. februara. U Borcu je cilj osvajanje titule.